Pierwszego dnia ferii zimowych nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach fotograficznych przeprowadzonych przez p.Mateusza Krajewskiego. Uczniowie podczas zajęć nauczyli się podstawowych informacji na temat fotografii, zasad zrobienia idealnych zdjęć aparatem oraz telefonem, które później wykorzystywali w praktyce.Po skończonych warsztatach, pod opieką p.Aleksandry Krajewskiej oraz p.Joanny Gawlik uczniowie bawili się kodowaniem przez kolorowanie, które rozwija umiejętności logicznego i komputacyjnego myślenia. Następnie ćwiczyliśmy sprawność manualną oraz strategicznego myślenia przy wykorzystaniu klocków „Jenga”. Uczniowie pracowali w grupie świetnie się przy tym bawiąc.Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we wspólnych zajęciach w następnych dniach ferii.
PIERWSZY DZIEŃ FERII
- 3
Projekt czytelniczy klasy VIII- „Morderstwo w Orient Expressie”.
Projekt czytelniczy pod hasłem „Rozwijamy czytanie rozwiązując zagadki kryminalne w oparciu
o powieść Agathy Christie”.
W ramach Narodowego Programu Czytelnictwa ósmoklasiści pracowali w oparciu o książkę Agathy Christie pt. „Morderstwo w Orient Expressie”. Realizowali różnorodne zadania, które przekonały ich o tym, że obcowanie z książką to nie tylko czytanie, ale także pełna niespodzianek przygoda, dostarczająca wiedzy. Promując czytelnictwo zaprojektowali i wykonali okładki do przeczytanej książki wykorzystując różne techniki plastyczne. Jedna z uczennic ułożyła krzyżówkę, której hasło brzmi MORDERSTWO W ORIENT EXPRESIE, poza tym dzięki swej pomysłowości i kreatywności stworzyła grę planszową „Zagadki detektywistyczne”. Grupa chłopców opracowała i wykonała model pociągu. Końcowym etapem projektu było napisanie innego zakończenia książki. Ósmoklasistka wcieliła się w postać detektywa i rozwiązała zagadkę zamykającą śledztwo dotyczące zamordowanego bohatera powieści. Jeżeli ktoś lubi zabawiać się w detektywa i rozwiązywać z bohaterami zagmatwane zagadki, to książka „Morderstwo w Orient Expressie” z pewnością Go zainteresuje.
CHOINKA NOWOROCZNA
Zabawa Noworoczna wpisała się na stałe w kalendarz imprez organizowanych w naszej szkole.17 stycznia na Choinkę do szkoły licznie przybyli uczniowie, ich rodzice oraz mieszkańcy pobliskich wsi. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 17.00. Pani dyrektor – Magdalena Czarnomska – przywitała wszystkich zebranych gości następnie odbyły się występy artystyczne przygotowane przez uczniów pod kierunkiem nauczycielek Iwony Sokołowskiej i Bogumiły Grosz. Mali artyści prezentowali swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. W specjalnie przygotowanych na tę okazję strojach przedstawiali inscenizacje, tańce i piosenki o tematyce zimowej oraz noworocznej. Ich występy publiczność nagrodziła wielkimi brawami.Dodatkową, wielką atrakcją była wizyta Mikołaja, który przyniósł prezenty. Po jego wizycie był czas na poczęstunek. Stroną kulinarną zajęły się niezawodne mamy, które upiekły ciasto, przygotowały pyszne zapiekanki i frytki.Po części artystycznej wszyscy ruszyli do tańca. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły się pobawić ze szkolnymi kompanami, rodzicami i nauczycielami. Wszyscy uczestnicy zabawy mieli świetne humory i dali się ponieść wesołym rytmom, a wspomnienia tych miłych chwil będą trwały długo.
2
Projekt czytelniczy kl. VII pt. „Gorzka czekolada, czyli o tym co w życiu jest najważniejsze”.
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa klasa VII realizowała projekt czytelniczy pt. „Gorzka czekolada, czyli o tym co w życiu jest najważniejsze”. Wykorzystano zbiór opowiadań współczesnych autorów polskich ( Boręsewicz P., Cesarz W., Kosmowska B., Maleszka A., Ryrych K., Terechowicz K.).„ Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”. Każde opowiadanie dotyczy innej wartości – szacunku, życzliwości, uczciwości, odpowiedzialności, odwagi, samodyscypliny, pokojowości, sprawiedliwości, wolności, przyzwoitości, optymizmu, przyjaźni, piękna i mądrości. W oparciu o tę lekturę podjęto następujące działania:
- samodzielne i wspólne czytanie wybranego opowiadania przez każdego siódmoklasistę,
- napisanie streszczenia z przeczytanego opowiadania,
- wykonanie plakatu zachęcającego do przeczytania „Gorzkiej czekolady” z wykorzystaniem napisanych streszczeń.
- pogadanka dotycząca wpływu ważnych wartości na charakter i życie każdego człowieka,
- przygotowanie gazetki i wystawki książek w/w autorów w klasie promującej czytanie.
BEZPIECZNE FERIE
SPOTKANIE W SZKOLE NA TEMAT BEZPIECZNYCH FERII„Jak bezpiecznie spędzić ferie” - to temat spotkania policjantów z uczniami naszej szkoły.Podczas spotkania mundurowi przypomnieli dzieciom m.in. o tym jak można bezpiecznie spędzać czas wolny. Rozmawiali także o bezpieczeństwie w sieci oraz o tym, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych. Funkcjonariusze przypomnieli także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.
1
Przedstawienie teatralne "Trzy małe świnki"
W dniu 15.01.2020 mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie kukiełkowe pt.: "Trzy małe świnki" w wykonaniu grupy aktorów, które opowiadało o perypetiach trójki rodzeństwa, która nie mogła dojść do porozumienia, z jakich materiałów zbudować dom. Urocze przedstawienie o trzech świnkach zarówno bawiło, jak i uczyło. Dzieci przekonały się, że to, co w życiu ważne, wymaga przemyślenia i zaangażowania, a ciężka sumienna praca naprawdę się opłaca.
Zapraszamy do udziału w zbiórce do końca stycznia
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Życzenia Świąteczne
Ogłoszenie dla rodziców dzieci oddziału przedszkolnego
Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Polskich Mistrzów Olimpijskich
w Żabinach pracuje w okresie świątecznym w terminach:
23, 27, 30, 31 grudnia 2019r. oraz 2, 3 stycznia 2020r.W związku z tym osoby zainteresowane wysłaniem swojego dziecka do przedszkola w tych okresach proszone są o wypełnienie Karty o przyjęcie dziecka na dyżur świąteczny, w którym zgłoszona zostanie potrzeba opieki nad dziećmi i złożenie jej w sekretariacie szkoły do 20 grudnia 2019r. Kartę można pobrać ze strony internetowej
lub w sekretariacie szkoły.
Jednocześnie informuję, że z dyżuru świątecznego:
a) mogą skorzystać dzieci, których oboje rodziców pracuje,
b) dyżur przedszkola w Żabinach będzie odbywał się w godzinach 8:00- 13:00
c) dyżur będzie organizowany w przypadku, gdy zgłosi się co najmniej pięcioro dzieci, które będą regularnie uczęszczać do przedszkola w podanych okresach,
d) oddział przedszkolny nie zapewnia w okresie dyżuru posiłku, należy go przynieść we własnym zakresie,
e) rodzice zobowiązani są samodzielnie dowieźć i odebrać dziecko - nie będzie zorganizowane dowożenie.
Proszę o możliwie najszybsze, poinformowanie dyrektora szkoły o decyzji w sprawie skorzystania z dyżuru świątecznego.Magdalena Czarnomska- dyrektor szkoły.
"Rodzice czytają - dzieci słuchają"
- 1
W miniony piątek przedszkolaków odwiedziła mama Filipa – pani Lidia, która w ramach udziału w akcji "Rodzice czytają – dzieci słuchają” przeczytała dzieciom książkę pt. "Franklin i kask rowerowy", „Franklin i pani opiekunka” oraz „Nie poddawaj się mała zebro”. Dzieci chętnie słuchały przygód zwierząt. Poznały sympatycznych bohaterów i przeniosły się w świat przyrody. Każda książka cieszyła się przepięknymi, kolorowymi ilustracjami oraz zawierała morał. Dziękujemy Pani Lidii za mile spędzony czas.
Szlachetna Paczka
Serdecznie zapraszamy Uczniów i ich Rodziców do udziału w akcji Szlachetna Paczka!
Zbiórka na terenie szkoły do 6 grudnia 2019r.
Pan Adam – 65 lat
Historia Rodziny
Pan Adam wraz z żoną wychowywali sześcioro dzieci, żona w wieku 36 lat zmarła z powodu choroby nowotworowej. Pan Adam do ostatniej chwili troszczył się o żonę, wspierał ją jak tylko mógł. Po śmierci został sam z sześciorgiem dzieci które wychował, nie było to łatwe. Troszczył się tylko i wyłącznie o dzieci, robił wszystko aby zapewnić dobrobyt dzieciom nie zważając na swoje zdrowie. W tej chwili pan Adam codziennie musi poradzić sobie sam, nie ma wsparcia. Musi rozplanować sobie dzień aby zrobić sobie posiłki, uprać ciuchy czy posprzątać, rozłożyć wydatki aby starczyło na cały miesiąc. Gdy tylko ma możliwość dorabia dorywczo, lecz ciężko jest się utrzymać za pieniądze z emerytury. Miesięczny dochód to 670 zł, po odliczeniu kosztów zostaje 222 zł na życie.
Piękno Rodziny
Pan Adam w wolnych chwilach udaje się na spacery do lasu, bardzo lubi zbierać grzyby sprawia mu to wielką przyjemność. Jest bardzo szczery i skromny. Pan Adam jest wdzięczny za to, że jest zdrowy, może radzić sobie w codziennym życiu samodzielnie. Jego marzeniem jest aby spokojnie żyć.
Trzy kluczowe potrzeby Rodziny
1. Żywność
Panu Adamowi przyda się żywność, a pieniądze, które zaoszczędzi na ich kupnie może przeznaczyć na coś innego potrzebnego.
2. Kołdra
Pan Adam na pewno się ucieszy z nowej kołdry na zbliżającą się zimę.
3. Środki czystości
Panu Adamowi przydadzą się środki czystości, a pieniądze, które zaoszczędzi na ich kupnie może przeznaczyć na coś innego potrzebnego.
To bardzo ważne, abyś wybierając tę Rodzinę był w stanie spełnić wyróżnione, 3 kluczowe potrzeby. Liczymy, że odpowiesz również na pozostałe potrzeby Rodziny.
Pozostałe potrzeby Rodziny
Żywność trwała
Herbata
Kawa
Ryż
Mąka
Makaron
Kasza
Cukier
Olej
Dżem
Konserwy mięsne
Konserwy rybne
Warzywa w puszkach
Środki czystości
Proszek do prania
Płyn do płukania
Płyn do mycia naczyń
Płyny czyszczące
Szampon
Mydło / żel myjący
Pasta do zębów
Szczoteczka do zębów
Wyposażenie mieszkania
Specjalne wymagania:
rozmiar pościeli 160x200
Kołdra
Pościel (poszwy, prześcieradło)
Koc
Poduszka
Ręczniki
Inne potrzeby materialne
Rower - obecny rower pana Adama jest bardzo stary, a jest mu niezbędny do przemieszczania się, chociażby na zakupy.
Szczególne upominki
Latarka
Nasi uczniowie Kordian Sokołowski i Eliza Lewicka wyróżnieni w Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym p.t.: „Kocham Biblię” dla dzieci szkół podstawowych kl. od I do IV w roku szkolnym 2018/2019
19 marca 2019 r. troje uczniów pomyślnie przeszło etap szkolny, zakwalifikowując się do wielkiego finału. 14 maja 2019 roku Maria Licznerska (kl.2), Eliza Lewicka (kl.2) oraz Kordian Sokołowski (kl.4) wzięli udział w wielkim finale mierząc się z 28 pytaniami.
Konkurs obejmował pytania otwarte z ewangelii czytanych na mszach w niedziele od 2 września 2018 r. do 24 lutego 2019 r. oraz z wybranych postaci ze Starego Testamentu opisanych w dodatku do Małego Przewodnika Katolickiego pt.: „Wojownicy Boga”.
Tekstem źródłowym Konkursu było Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu – przekład z języków oryginalnych (Wydawnictwo Świętego Wojciecha) tzw. Biblia Poznańska.
Wyróżnienia zdobyli: Kordian Sokołowski zajął 4 miejsce (zdobywając 94%) i Eliza Lewicka zajęła miejsce 7 (zdobywając 90%).
Gratulujemy wszystkim konkursowiczom i życzymy dalszych sukcesów.
II Festiwal Piosenki Obcojęzycznej w Płośnicy
ANDRZEJKI
Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Wróżby pobudzają wyobraźnię, są źródłem szacunku dla tradycji. Jeden, jedyny taki dzień, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów … wróżb.W zeszłym tygodniu w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana przez uczniów zabawa andrzejkowa przygotowana przez Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu. Dla uczniów klas 0-VIII została zorganizowana dyskoteka.Nie mogło zabraknąć również wróżb. Uczniowie mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Uczniowie bawili się znakomicie. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą i spokojną zabawę.
Szkolenie dla rodziców
27 listopada w naszej szkole odbyło się szkolenie dla rodziców nt. „Rola rodziców w motywowaniu dzieci no nauki”, które poprowadził pan Wojciech Lipka – dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Działdowie.Podczas szkolenia rodzice poznali powody braku motywacji wśród uczniów, a także jak mogą pomóc dzieciom w nauce ponieważ na motywację mają wpływ bodźce płynące zarówno od środowiska, w jakim się wychowuje dziecko jak i wynikające z jego predyspozycji fizycznych oraz psychicznych. Najważniejszą sprawą w zakresie motywowania dzieci do nauki jest ich akceptacja przez rodziców, bez względu na to, co dziecko robi czy jak się zachowuje. Dziecko, które wyrasta w atmosferze akceptacji, poczuciu, że jest kochane i szanowane, łatwiej przyjmie nasz punkt widzenia. Dziecko, które nabierze wiary i pewności siebie, łatwiej pokona problemy i chętniej będzie stawiało czoła przeciwnościom. KLUCZEM DO SUKCESU JEST MIŁOŚĆ I AKCEPTACJA!!! Mamy nadzieję, że główne założenia naszego przedsięwzięcia spełniło oczekiwania przybyłych rodziców, a Panu Wojciechowi dziękujemy za poświęcony czas.
"Dzień Pluszowego Misia" w oddziale przedszkolnym
Wyjazd uczniów na przedstawienie teatralne
21 listopada 2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. I – III pojechały do Nidzicy, gdzie obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Mojżesz: Książę z Egiptu”. Przygotowany przez aktorów z Katolickiego Teatru Edukacji w Krakowie spektakl przedstawiał historię Mojżesza i jego życie w Egipcie. Przewijał się w nim wątek trudnych wyborów każdego człowieka. Ciekawa muzyka, przepiękne kostiumy i dekoracja oraz doskonała gra aktorska sprawiły, że spektakl dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. Po zakończeniu przedstawienia cała widownia nagrodziła wspaniałych aktorów ogromnymi brawami.
GALA PIOSENKI
Kolejna GALA PIOSENKI za nami. Naszą szkołę reprezentowały dwie wokalistki :Karolina Mądzelewska z piosenką "Za zakrętem" orazEliza Wierzchołowska z piosenką "Pozytywnie tak".BRAWO DZIEWCZYNY! BYŁYŚCIE WSPANIAŁE!!!
ŚNIADANIE DAJE MOC
- 2
Archiwum Aktualności