5 listopada w naszej szkole obchodziliśmy przypadający tego dnia Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, który jest świetną okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Bajki towarzyszą nam już od najmłodszych lat, rozweselają, bawią oraz przekazują ważne prawdy życiowe. Uczniowie kl. 0 – III włączyli się do obchodów tego pięknego dnia przebierając się za ulubione postacie z bajek. Podróżując przez bajkowe krainy, dzieci rozwiązywały zagadki, układały puzzle, rozpoznawały tytuły bajek i nazywały ich bohaterów, wykazując się w ten sposób znajomością treści bajek. Wszyscy uczniowie doskonale poradzili sobie z zadaniami. Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło im wiele radości.
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
11 LISTOPADA
Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości kolejnej rocznicy, uczniowie z naszej szkoły z pomocą Pani Wioletty Siemianowskiej i Pana Jacka Ciocha przygotowali uroczysty apel podczas którego nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju i przedstawić tragiczne losy naszej ojczyzny i trudną drogę do odzyskania wolności...
KONKURS PRZYRODNICZY
Znam przyrodę swojego regionu - za nami międzyszkolny konkurs przyrodniczy dla uczniów klas 4-8 Szkoły Podstawowej w Koszelewach i Szkoły Podstawowej w Żabinach.
W konkursie wzięły udział 22 osoby z dwóch szkół. Wcześniej odbyły się w każdej szkole spotkania z pracownikami Welskiego Parku Krajobrazowego, na których zostały przedstawione walory przyrodnicze okolic Koszelew i Żabin ze szczególnym uwzględnieniem doliny rzeki Wel.
Lista zwycięzców:
I miejsce: Izabela Kliniewska
II miejsce: Jacek Kreński, Julia Rucińska, Maja Osmańska
III miejsce: Patryk Słodki, Oliwia Tułodziecka, Daniel Zawadzki
wyróżnienie: Zuzanna Nadolska, Piotr Potorski, Kordian Sokołowski
Nagrody książkowe zostały zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.
8
Pamiętamy o zmarłych…
29 października 2021 roku uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego z opiekunami włączyli się do Ogólnopolskiej akcji MEiN – „Szkoła pamięta” i udali się na cmentarz w Koszelewach. W ciszy pomodlili się i zapalili na Grobie Nieznanego Żołnierza przyniesione znicze, które są znakiem, że pamiętamy o tych, którzy walczyli w obronie naszej ojczyzny.
II miejsce w konkursie "List do Taty"
Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka ogłosiła konkurs literacki pod hasłem „List do Taty”, organizowany w okręgach wyborczych senatorów. Jego nadrzędnym celem jest propagowanie odpowiedzialnego ojcostwa. Adresowany był do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych. Ich zadaniem było napisanie pracy na temat: kim jest i co dla mnie znaczy mój tata. Praca mogła mieć formę listu do ojca. Karolina Mądzelewska, uczennica kl. 5 wzięła w nim udział . Wystarczyło 300 słów, prostych, ale ciekawych i szczerych, aby opowiedzieć, kim jest i co dla Karoliny znaczy jej tato. W środę 3 listopada pani senator - Bogusława Orzechowska odwiedziła naszą szkołę, by osobiście pogratulować uczennicy zajętego miejsca oraz wręczyć nagrodę. Gratulujemy!
ZAJĘCIA W ŚWIETLICY
- 4
SZKOŁA PAMIĘTA
Nasi uczniowie po raz kolejny przyłączyli się do akcji MEN „SZKOŁA PAMIĘTA”. Dzieci z kl. II i III odwiedziły cmentarz w Koszelewach, gdzie zapaliły znicze na grobie bezimiennych poległych żołnierzy.
XXI DZIEŃ PAPIESKI
NIE LĘKAJCIE SIĘ! - XXI Dzień Papieski
"Non abiate paura" - Nie lękajcie się otworzyć drzwi Chrystusowi. Ta najbardziej chyba znana na świecie wypowiedź Jana Pawła II pochodzi z jego homilii wygłoszonej 22 października 1978 roku podczas mszy świętej na placu św. Piotra w Rzymie, inaugurującej jego pontyfikat, homilii programowej dla kolejnych 27 lat działalności polskiego papieża. W swojej homilii Jan Paweł II powiedział bardzo ważne zdania, które w dzisiejszych czasach zyskują na wartości i są zawsze aktualne: „Dzisiaj często człowiek nie wie, co kryje się w jego wnętrzu, w głębokości jego duszy i serca. Tak często niepewny sensu życia na tej ziemi i ogarnięty zwątpieniem, które zamienia się w rozpacz. Pozwólcie więc, proszę was, błagam was z pokorą i zaufaniem! Pozwólcie Chrystusowi mówić do człowieka!”.
Uczniowie naszej szkoły w montażu słowno-muzycznym przybliżyli nam nauczanie Papieża Rodaka oraz przenieśli nas w świat postaci biblijnych: Hagar, Mojżesz, Estera, Jonasz, Józef i Maryja to osoby, które w swoim życiu zmagały się ze strachem, lękiem ale pokonały wszystko z Bożą pomocą i otwartością serca.
PROJEKT EMOCJA
Szkolne Koło Wolontariatu w roku szkolnym 2020/2021 przystąpiło do Międzynarodowego projektu "Emocja". Wolontariusze będą zdobywać wiedzę i umiejętności ukierunkowane na wychowanie do wartości.
Głównym kierunkiem działań opiekunów koła, podczas realizacji projektu, będzie wprowadzanie dzieci w świat wartości moralnych, które są fundamentem prawidłowego rozwoju każdego młodego człowieka. Istotne jest kształtowanie właściwych postaw społecznych, opartych na wartościach takich jak empatia, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość.
Projekt jest zgodny z Podstawą Programową oraz bieżącymi kierunkami polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022.
Czas trwania projektu: 10.09.2021 – 20.06.2022 r.
Archiwum Aktualności