• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• Dnia 13 października 2021 roku w naszej szkole odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystości zgromadziła się rada pedagogiczna, pracownicy administracji i obsługi szkoły oraz uczniowie. Po powitaniu wszystkich zgromadzonych gości uczniowie uświetnili ten dzień częścią artystyczną przygotowaną przez Panią Joannę Gawlik, Pani Aleksandrę Krajewską oraz Panią Alinę Świniarską. Z ust uczniów popłynęły wzruszające życzenia oraz humorystyczne opowiadania o nauczycielach. Pani Dyrektor - Magdalena Czarnomska- przyłączyła się do podziękowań uczniów, życząc wszystkim pracownikom szkoły uśmiechu każdego dnia oraz satysfakcji i zadowolenia z codziennej pracy oraz wręczyła nagrody Dyrektora dla następujących pracowników: Pani Bogumiły Grosz, Pani Ewy Kopańskiej, Pani Jolanty Rozwadowskiej, Pani Lucyny Nowakowskiej, Pani Renaty Jędrzejak oraz Pani Anny Wyźlic.

Wszystkim nauczycielom i pracownikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Wycieczka do kina

• 05 października 2021 roku uczniowie kl. IV- VIII pojechali na projekcję filmu animowanego pt.: „Rodzinka rządzi” do Multikina w Olsztynie. Film miał uzmysłowić młodym widzom jak ważne są więzi między rodzeństwem, i jak wielka siła tkwi w rodzinie. Celem naszego wyjazdu było: kształtowanie wrażliwości estetycznej na sztukę filmową, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz poznanie nowych miejsc z zakresu kultury.

• Apel z okazji 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej

• 29 września 2021 r., w rocznicę kapitulacji twierdzy Modlin w 1939 r., odbył się w naszej szkole apel z okazji 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Apel przygotowali uczniowie kółka artystyczno- teatralnego pod kierunkiem Pań: Bogumiły Grosz i Ewy Kopańskiej. Artyści przedstawili przebieg wojny obronnej Polski w 1939 r., wskazując najważniejsze bitwy i ich dowódców, przypomnieli, że wrzesień 1939 r. to, nie tylko agresja Niemiec hitlerowskich na Polskę, ale też napad Związku Radzickiego na nasz kraj. W występie zaprezentowano też formy prześladowań, jakim zostali poddani Polacy pod okupacją niemiecką i radziecką oraz formy walki Polaków z okupantem. Omówiono udział wojsk polskich na frontach II wojny światowej, walkę Polaków w powstaniu warszawskim i zakończenie wojny. Informacje o wydarzeniach wojennych były ilustrowane obrazami i filmikami na prezentacji multimedialnej. Uczniowie wyrecytowali wiersze i zaśpiewali pieśni patriotyczne, które towarzyszyły żołnierzom i ludności cywilnej w czasie wojny i okupacji. Społeczność szkolna usłyszała zatem pieśń „Wojenko, wojenko”, „Rozkwitały paki białych róż” „Pałacyk Michla”, „Idę walczyć mamo”. Apel wzbudził zainteresowanie uczniów, którzy z uwagą słuchali występu i oglądali filmiki z czasów wojny i okupacji.

• Dzień głośnego czytania

• 29 września nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Celem tego święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci. Książki są jednym z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, rozwijają wyobraźnię, ćwiczą pamięć, uczą myślenia, poszerzają słownictwo oraz uczą odróżniania dobra od zła. Cytując słowa Wisławy Szymborskiej można powiedzieć, że „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

• "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

• Drodzy uczniowie i rodzice !!!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty

sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

Termin Akcji: do 18.10.2021 r.

Miejsce Akcji: Plac przy budynku gospodarczym na terenie szkoły

• Drodzy rodzice!

• Drodzy Rodzice, bardzo prosimy o przestrzeganie zaleceń dotyczących przeciedziałania rozprzestrzenianiu się Covid-19. Jesteśmy odpowiedzialni również za inne dzieci, przebywajace w towarzystwie naszych pociech, dlatego apelujemy o rozwagę. Dziękujęmy za wyrozumiałość.