4 marca 2019 roku wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu, z okazji Dnia Kobiet, przygotowali dla naszych Seniorek z Żabin kartki okolicznościowe z życzeniami i kwiaty z papieru, które chłopcy wręczyli 8 marca.
4 marca 2019 roku wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu, z okazji Dnia Kobiet, przygotowali dla naszych Seniorek z Żabin kartki okolicznościowe z życzeniami i kwiaty z papieru, które chłopcy wręczyli 8 marca.
Jak wyglądałyby smartfony bohaterów „Mikołajka”?
Chociaż bohaterowie lektury nie mieli smartfonów, a czas wolny spędzali na spotkaniach z kolegami w rzeczywistym świecie, uczniowie klasy IV zastanawiali się, jak wyglądałyby ich telefony. Zadaniem uczniów było narysowanie tapety charakterystycznej dla wybranej postaci, stworzenie listy kontaktów bohatera oraz zredagowanie treści smsa od wybranego kolegi wraz z odpowiedzią. Powstały kreatywne, zabrane, trafne i wiarygodne telefony, które można obejrzeć w sali klasy IV.
6 marca to Europejski Dzień Logopedy, święto obchodzone we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Tego dnia logopeda, Pani Joanna Gawlik zaprosiła społeczność szkolną do zabawy w tzw. łamańce językowe. Chętni uczniowie losowali teksty, które są szczególnie trudne w wymowie, zwłaszcza wtedy jeśli chce się to zrobić szybko. Czytając je, uczniowie ćwiczyli poprawną wymowę, a pomyłki były bardzo zabawne. Dla uczestników zabawy przygotowana była słodka nagroda.
W ramach obchodów tego dnia, logopeda przeprowadziła także zajęcia logopedyczne w grupie dzieci 5-6 letnich. Podczas zajęć dzieci zastanawiały się nad tym, co pomaga nam poprawnie mówić. Bawiąc się, ćwiczyły narządy mowy, prawidłowy oddech, słuch oraz artykulację. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały wiosenne „głoskowe” kwiaty.
Terapia logopedyczna na etapie edukacji przedszkolnej jest bardzo ważna, gdyż rozwój mowy u dziecka rozpoczynającego naukę w klasie I powinien być zakończony, co oznacza, że dziecko w tym wieku powinno prawidłowo wymawiać wszystkie głoski.
Dziś w ramach akcji "Rodzice czytają - dzieci słuchają" gościem w oddziale przedszkolnym była Pani Anna Wyźlic - mama Anity. Pani Ania w bardzo atrakcyjny sposób zaprezentowała dzieciom bajki takie jak: "Kopciuszek" oraz Królewna Śnieżka".
Drodzy rodzice dziękujemy Wam za to, że na zaproszenie waszych dzieci zawsze odpowiadacie pozytywnie.
Dzieci z niecierpliwością czekają, kiedy to ich rodzic zawita w szkole i przeczyta kolejną bajkę.
W ramach klasowego projektu czytelniczego pt. ,, Przystanek KSIĄŻKA” klasa VI podjęła szereg działań zmierzających do wykształcenia nawyków czytelniczych, rozwijania oraz poszerzania wiedzy o świecie. Uczniowie klasy szóstej do swojego projektu wybrali książkę Barbary Kosmowskiej pt. ,,SEZON na zielone kasztany”. Zadania jakie zrealizowano to :
a)wybór najpiękniejszych cytatów z książki,
b) rozmowa na temat miejsc urodzin autorów piszących książki dla dzieci,
c) wykonanie pięknych zakładek do książki ,
d) zaprojektowanie okładki ulubionej książki,
e) obejrzenie prezentacji multimedialnej na temat historii książki,
f) wspólne czytanie fragmentów książki B. Kosmowskiej pt. ,,SEZON na zielone kasztany”;
Do realizacji projektu włączyli się także rodzice. Pani Kamila Chmielińska przyjęła zaproszenia i razem z nami czytała fragmenty ,,SEZONU na zielone kasztany”. Bardzo dziękujemy za przybycie.Zachęcamy wszystkich uczniów do sięgania po książki.
Dnia 17.01.2019r. Policjanci z Komisariatu Policji w Rybnie st. asp. Grzegorz Ankiewicz oraz mł. asp. Rafał Gniazdowki, wygłosili prelekcję dla uczniów klas 0-VIII. Spotkanie było poświęcone tematyce bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych. Dzielnicowi omówili aspekty dotyczące zagrożeń z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w domu oraz poza nim. Scharakteryzowali jakie zachowania są ryzykowne. Omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Zachęcali do korzystania z odblasków. Przestrzegali przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne, uświadamiając młodym słuchaczom jakie mogą być tego skutki. Opowiedzieli w jaki sposób zachować się w przypadku załamania się tafli lodowej i jak nieść pomoc tonącemu. Uczulali, w szczególności starszą młodzież, aby bezpiecznie korzystali z portali społecznościowych, nie stosowali cyberprzemocy i hejtu, wskazując, że są to działania karalne. Powiedzieli również, aby w trosce o swoje zdrowie nie pili alkoholu i nie zażywali środków psychotropowych. Policjanci radzili przede wszystkim, aby miejsce do zimowych zabaw wybierać z rozsądkiem.
W miniony piętek (11.01) do akcji „Rodzice czytają- dzieci słuchają” włączył się Pan Cezary Świątek- tata Igora. Przeczytał dzieciom bajki i bajeczki: „Nieustraszony Jaś”, „Zabawny piesek”, „Książe i psy”, „Ciekawski kotek” i „Brodaczek”. Dziękujemy!
Informujemy, że uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Żabinach należący do Szkolnego Koła Wolontariatu przyłączyli się do 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i 11 stycznia 2019r. (piątek) będą zbierać pieniążki do puszek w naszej szkole, zaś 13 stycznia 2019r. (niedziela) przy kościele w Koszelewach przed i po każdej Mszy Świętej.
W dniu 04 stycznia 2019r. w oddziale przedszkolnym po raz kolejny odbyło się czytanie książek w ramach akcji „Rodzice czytają – dzieci słuchają”. Pani Iwona Potorska- mama Hani, przeczytała dzieciom "Jej wysokość Zosia", "Kopciuszek", "Artur i zemsta militarna". Czytanie uatrakcyjnił pokaz kolorowych ilustracji.
Wigilia Szkolnego Koła Wolontariatu #RazemNaŚwięta
Boże Narodzenie to czas magii, radości i miłości. Tradycyjnie w ostatni dzień przed świętami w naszej szkole odbyła się jasełka w wykonaniu dzieci. Po części artystycznej uczniowie uczestniczyli w wigiliach klasowych dzieląc się opłatkiem i składając sobie najszczersze życzenia.
Uczniowie klasy IV w ciekawy sposób pracują na lekcjach języka polskiego z lekturami. Wraz z nauczycielką, Panią Joanną Gawlik, w specjalnie przygotowanych pudełkach zamykają przedmioty, które skojarzyły im się z lekturą. Każdy ma przynieść co najmniej jedną rzecz, którą włoży do pudełka. O zadaniu czwartoklasiści pamiętają już podczas czytania książek, dlatego czytają z uwagą, zwracając uwagę nawet na najdrobniejsze szczegóły. Podczas zajęć uczniowie mają zaprezentować przygotowane przez siebie przedmioty i uzasadnić ich celowość. I tak w pudełku „Akademia Pana Kleksa” znalazły się m.in. kolorowe szkiełka, zielony płyn na pamięć, guziki, okulary Pana Kleksa, piegi, Królewna Żabka, a nawet uszkodzone meble. W kolejnym pudełku uczniowie zamykali lekturę „Kajko i Kokosz. Szkoła Latania”. Tym razem z książką skojarzyły się: zaczarowana łyżka, latająca miotła, fujarka, maść do latania czy też latający kufer. Czwartoklasiści zaskakują doborem przedmiotów, ale też wyczerpującą argumentacją. Takie lekcje mijają bardzo szybko!
W dniu 14 grudnia Pani Joanna Sokołowska po raz kolejny przeczytała książki w ramach akcji „Rodzice czytają – dzieci słuchają”. Mama Wiktora przeczytała przedszkolakom "Noc wigilijną" oraz „Świąteczne opowieści”. Czytanie uatrakcyjnił pokaz kolorowych ilustracji.
06. 12. 2018 roku z inicjatywy Zarządu Samorządu Uczniowskiego odbył się w naszej szkole Mikołajkowy Wieczór Filmowy dla uczniów klas IV- VIII. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali film o tematyce świątecznej, a śmiechów nie było końca. Takie spotkanie to doskonała forma integracji międzyklasowej.
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa klasa IV brała udział w realizacji projektu czytelniczego z wykorzystaniem księgozbioru zgromadzonego w bibliotece szkolnej. Nasz wybór padł na książkę „10 niesamowitych przygód Neli”. Projekt przebiegał pod hasłem „Śladami Neli – małej reporterki”. Najpierw uczniowie zapoznali się z książką w wersji papierowej, czytając ją indywidualnie lub w grupach. Każdy z czwartoklasistów mógł wybrać sobie rozdział z książki, który następnie zreferuje klasie w ciekawy sposób. Wykorzystaliśmy do tego książkę w formie e-booka i tablicę interaktywną, aby wszyscy mogli obejrzeć ciekawe ilustracje i zdjęcia zgromadzone w książce. Oprócz przygód Neli, uczniowie poznawali także niesamowite zwierzęta, rośliny i zdobywali wiedzę o nieznanych sobie krainach geograficznych, po których podróżowała bohaterka. Kolejnym etapem projektu było wykonanie ilustracji do wybranego przez siebie rozdziału. Prace plastyczne wykonane były z wykorzystaniem różnych technik, a następnie upublicznione w klasie w formie wystawy. Projekt nie tylko zachęcił uczniów do sięgnięcia po kolejne książki z przygodami Neli, ale także pozwolił im na podróżowanie razem z bohaterką - oczami wyobraźni. Realizacja projektu miała miejsce na lekcji języka polskiego, godzinie wychowawczej oraz na plastyce.
Joanna Gawlik
Dnia 5 grudnia 2018r. uczniowie klas I-III oraz oddział przedszkolny 0A gościli leśniczego, pana Mariusza Sękowskiego, który za pomocą prezentacji multimedialnej oraz eksponatów – ptaków poszerzył wiedzę uczniów na temat ptaków oraz w jaki sposób należy dokarmiać zwierzęta zimą. Pan leśniczy przekazał stojący karmnik dla ptaków oraz pomógł przymocować karmiki do drzew. Nasz gość podarował dzieciom zdrowy upominek. Serdecznie dziękujemy.
12 grudnia 2018 r. odbyła się konkurs „Wiedzy o Polsce” przygotowany przez panie: Jolantę Brzezińską i Magdalenę Czarnomską. Uczestnikami konkursu byli: Oliwia Chmielińska, Weronika Cieślińska, Krystian Domeracki, Joachim Grosz, Sylwia Kliniewska, Szymon Konarzewski, Sara Kruszyńska, Kacper Ługowski, Wiktor Łukaszewski, Paulina Orzeł, Julia Podowska Piotr Potorski, Julia Rucińska, Jakub Rybicki, Zuzanna Sokołowska, Oliwia Tułodziecka, Nikola Wierzbicka, Daniel Zawadzki, Oliwia Zdunek Szymon Zdunek i Dominik Ziółkowski. Uczestnicy wykazali się niezwykłą wiedzą o Polsce. Po pasjonującym finale zwycięzcą został Kacper Ługowski z kl. VI. Drugie miejsce zajął Joachim Grosz z klasy VII i na III miejscu znalazła się Paulina Grosz z klasy IV. Gratulujemy!!!
W ramach klasowego projektu czytelniczego pt. ,,Przystanek KSIĄŻKA" uczniowie klasy szóstej wykonali zakładki do swoich ulubionych książek. Wykonanie zakładek miało na celu zwrócenie uczniom uwagi na to, że o książki należy dbać, nie powinno się zaginać stron, a estetycznie wykonana zakładka może też stać się upominkiem dla osoby bliskiej. Będzie ona wspaniałym prezentem, zwłaszcza dla kogoś kto lubi czytać.
Powered by aSc EduPage