• Szkoła Podstawowa
    im. Polskich Mistrzów Olimpijskich
    w Żabinach
    Strona domowaHerb Polski
  • Aktualności

            • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

            • W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w naszej szkole zorganizowano konkurs na zakładkę do książki. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 1-3. Wpłynęła duża ilość ciekawych prac.

              Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie

              Uczniowie nagrodzeni:

              I miejsce – Miłosz Tułodziecki kl. I

              II miejsce – Wojciech Potorski kl. I

              III miejsce - Anita Wyźlic kl. III

              Wyróżnieni: Jakub Licznerski, Zofia Ziółkowska, Wiktoria Żądłowska.

            • Ogólnopolski Konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe"

            • XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.

              14 stycznia 2022 r. odbył się III etap - parkowy konkursu. W tym roku zrezygnowaliśmy z przeprowadzenia II etapu – gminnego konkursu, dlatego w potyczce parkowej wzięło udział, aż 7 drużyn. Ze względu na bezpieczeństwo uczestników i dostosowanie się do reżimu sanitarnego konkurs odbył się równolegle w dwóch miejscach: w naszej Siedzibie w Jeleniu i w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie. Do testu przystąpiło 21 uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Rybno i Miasta i Gminy Lidzbark.

              Test składał się z 25 pytań zamkniętych, 15 dotyczyło tematu przewodniego tegorocznej edycji czyli „O wodzie w przyrodzie”, natomiast 10 pozostałych poruszało zagadnienia dotyczące Welskiego Parku Krajobrazowego. Każda prawidłowa odpowiedź nagradzana była 1 pkt. W sumie drużynowo maksymalnie można było zdobyć 75 pkt.

              Klasyfikacja drużynowa przedstawia się następująco:

              I miejsce - Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Koszelewach

              II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Hartowcu

              III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Żabinach

               

              Pozostałe szkoły, których drużyny wzięły udział w konkursie:

              Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Szarych Szeregów w Lidzbarku

              Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Rumianie

              Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki w Lidzbarku

              Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kiełpinach

              Zwycięska drużyna będzie reprezentowała Welski Park Krajobrazowy na kolejnym etapie wojewódzkim, w którym wezmą udział drużyny ze wszystkim Parków Krajobrazowych Warmii i Mazur..

              Uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy, aby utrzymali zainteresowanie otaczająca nas przyrodą.

              Serdecznie dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie za pomoc w organizacji konkursu i udostępnienie sali

              Parki Krajobrazowe Polski

               

              Tekst opracowany przez Welski Park Krajobrazowy

            • Wystawa paraolimpijska

            • Wystawa Paraolimpijska w Szkole Podstawowej im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Żabinach prezentuje najważniejsze osiągnięcia polskich paraolimpijczyków na XVI Igrzyskach Paraolimpijskich Tokio 2020. Wystawa przedstawia zdjęcia zrealizowane przez Roberta Szaja oraz jego zespół na japońskich igrzyskach. Na kilkudziesięciu fotografiach prezentowane są dyscypliny sportowe, w których rywalizowali polscy sportowcy z niepełnosprawnościami, zawodnicy którzy zdobyli medale jak i ci, którzy zajęli dalsze miejsca. Polscy paraolimpijczycy z Tokio przywieźli 25 medali, siedem złotych, sześć srebrnych i dwanaście brązowych.

              Wystawa jest częścią szerszego projektu realizowanego przez Polską Fundację Paraolimpijską. Projekty te wspierają : Ministerstwo Sportu i Turystyki, Narodowy Instytut Wolności w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2025 oraz Fundusz Solidarnościowy.

              Opracował: Robert Szaj

            • Wystawa o Mikołaju Koperniku

            • Wystawa o Mikołaju Koperniku w Szkole Podstawowej im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Żabinach to jedna z naszych pięciu wystaw poświęconych wielkiemu polskiemu astronomowi Mikołajowi Kopernikowi. Wystawy prezentowane były m.in. na Lubawskim Zamku, w Szkole Podstawowej w Żabinach, galerii Fundacji Nicolaus Copernicus, Fromborku oraz siedzibie Stowarzyszenia Mały Dworek. Wystawy pokazują dorobek polskiego astronoma, jego dziedzictwo oraz współczesne działania związane z postacią Mikołaja Kopernika. Podczas części wystaw prezentowane były także filmy dotyczące Mikołaja Kopernika. Odbywały się także spotkania z ekspertami i pasjonatami tej wielkiej postaci. Wystawa jest jednym z działań przygotowujących do obchodów 550 rocznicy urodzin astronoma, która przypada w 2023 roku. Wystawy współfinansowane były ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna oraz przez Miasto Lubawa.

              Opracował: Robert Szaj

            • Świąteczna Zbiórka Żywności

            • Cala społeczność naszej szkoły składa serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrego serca za włączenie się w akcję ŚWIĄTECZNEJ ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI przeprowadzonej w dniach 26-28 listopada 2021 r. w sklepie Pana Eugeniusza Wierzbickiego w Żabinach. Zbiórka została zorganizowana we współpracy z Bankiem Żywności w Olsztynie. Dzięki ofiarności mieszkańców zebrano 59,18 kg artykułów spożywczych, które zostały przekazane Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej „Mario” w Lidzbarku.

              Serdeczne podziękowania i wdzięczność za okazałą pomoc oraz za umożliwienie przeprowadzenia akcji kierujemy do właścicieli sklepu jak również do wszystkich nauczycieli, którzy wraz z wolontariuszami włączyli się do akcji ŚWIĄTECZNEJ ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI.

            • Zbiórka batonów

            • Szkolne Koło Wolontariatu zachęca do udziału w zbiórce batonów dla żołnierzy broniących granic naszego kraju. Zakupione batony możemy przynieść do szkoły do czwartku 16.12.2021 roku i przekazywać opiekunom koła p. Bogumile lub p. Ani.

              Będzie to nasza wdzięczność za trud i poświęcenie żołnierzy i innych funkcjonariuszy pełniących obecnie tak trudną misję.

            • Dzień piżamy

            • 26 listopada 2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy ,,Dzień w piżamach". Dołączyliśmy tym samym do Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej na rzecz dzieci chorych onkologicznie. " Dzień Piżamy to dzień,w którym zwróciliśmy uwagę na zdrowie oraz solidarność z dziećmi zmagającymi się z chorobami onkologicznymi, dla których piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. Dodatkowo zorganizowaliśmy zbiórkę pieniążków na rzecz fundacji,która w

              spomaga dzieci chorujące onkologicznie.Wszystkim, którzy włączyli się w akcję serdecznie dziękujemy. Samorząd Uczniowski.

            • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

            • 5 listopada w naszej szkole obchodziliśmy przypadający tego dnia Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, który jest świetną okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Bajki towarzyszą nam już od najmłodszych lat, rozweselają, bawią oraz przekazują ważne prawdy życiowe. Uczniowie kl. 0 – III włączyli się do obchodów tego pięknego dnia przebierając się za ulubione postacie z bajek. Podróżując przez bajkowe krainy, dzieci rozwiązywały zagadki, układały puzzle, rozpoznawały tytuły bajek i nazywały ich bohaterów, wykazując się w ten sposób znajomością treści bajek. Wszyscy uczniowie doskonale poradzili sobie z zadaniami. Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło im wiele radości.

            • 11 LISTOPADA

            • Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości kolejnej rocznicy, uczniowie z naszej szkoły z pomocą Pani Wioletty Siemianowskiej i Pana Jacka Ciocha przygotowali uroczysty apel podczas którego nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju i przedstawić tragiczne losy naszej ojczyzny i trudną drogę do odzyskania wolności...

            • KONKURS PRZYRODNICZY

            • Znam przyrodę swojego regionu - za nami międzyszkolny konkurs przyrodniczy dla uczniów klas 4-8 Szkoły Podstawowej w Koszelewach i Szkoły Podstawowej w Żabinach.

              W konkursie wzięły udział 22 osoby z dwóch szkół. Wcześniej odbyły się w każdej szkole spotkania z pracownikami Welskiego Parku Krajobrazowego, na których zostały przedstawione walory przyrodnicze okolic Koszelew i Żabin ze szczególnym uwzględnieniem doliny rzeki Wel.

              Lista zwycięzców:

              I miejsce: Izabela Kliniewska

              II miejsce: Jacek Kreński, Julia Rucińska, Maja Osmańska

              III miejsce: Patryk Słodki, Oliwia Tułodziecka, Daniel Zawadzki

              wyróżnienie: Zuzanna Nadolska, Piotr Potorski, Kordian Sokołowski

              Nagrody książkowe zostały zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

            • Pamiętamy o zmarłych…

            • 29 października 2021 roku uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego z opiekunami włączyli się do Ogólnopolskiej akcji MEiN – „Szkoła pamięta” i udali się na cmentarz w Koszelewach. W ciszy pomodlili się i zapalili na Grobie Nieznanego Żołnierza przyniesione znicze, które są znakiem, że pamiętamy o tych, którzy walczyli w obronie naszej ojczyzny.

            • II miejsce w konkursie "List do Taty"

            • Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka ogłosiła konkurs literacki pod hasłem „List do Taty”, organizowany w okręgach wyborczych senatorów. Jego nadrzędnym celem jest propagowanie odpowiedzialnego ojcostwa. Adresowany był do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych. Ich zadaniem było napisanie pracy na temat: kim jest i co dla mnie znaczy mój tata. Praca mogła mieć formę listu do ojca. Karolina Mądzelewska, uczennica kl. 5 wzięła w nim udział . Wystarczyło 300 słów, prostych, ale ciekawych i szczerych, aby opowiedzieć, kim jest i co dla Karoliny znaczy jej tato. W środę 3 listopada pani senator - Bogusława Orzechowska odwiedziła naszą szkołę, by osobiście pogratulować uczennicy zajętego miejsca oraz wręczyć nagrodę. Gratulujemy!

            • SZKOŁA PAMIĘTA

            • Nasi uczniowie po raz kolejny przyłączyli się do akcji MEN „SZKOŁA PAMIĘTA”. Dzieci z kl. II i III odwiedziły cmentarz w Koszelewach, gdzie zapaliły znicze na grobie bezimiennych poległych żołnierzy.

            • XXI DZIEŃ PAPIESKI

            • NIE LĘKAJCIE SIĘ! - XXI Dzień Papieski

              "Non abiate paura" - Nie lękajcie się otworzyć drzwi Chrystusowi. Ta najbardziej chyba znana na świecie wypowiedź Jana Pawła II pochodzi z jego homilii wygłoszonej 22 października 1978 roku podczas mszy świętej na placu św. Piotra w Rzymie, inaugurującej jego pontyfikat, homilii programowej dla kolejnych 27 lat działalności polskiego papieża. W swojej homilii Jan Paweł II powiedział bardzo ważne zdania, które w dzisiejszych czasach zyskują na wartości i są zawsze aktualne: „Dzisiaj często człowiek nie wie, co kryje się w jego wnętrzu, w głębokości jego duszy i serca. Tak często niepewny sensu życia na tej ziemi i ogarnięty zwątpieniem, które zamienia się w rozpacz. Pozwólcie więc, proszę was, błagam was z pokorą i zaufaniem! Pozwólcie Chrystusowi mówić do człowieka!”.

              Uczniowie naszej szkoły w montażu słowno-muzycznym przybliżyli nam nauczanie Papieża Rodaka oraz przenieśli nas w świat postaci biblijnych: Hagar, Mojżesz, Estera, Jonasz, Józef i Maryja to osoby, które w swoim życiu zmagały się ze strachem, lękiem ale pokonały wszystko z Bożą pomocą i otwartością serca.

            • PROJEKT EMOCJA

            • #wolontariat

              Szkolne Koło Wolontariatu w roku szkolnym 2020/2021 przystąpiło do Międzynarodowego projektu "Emocja". Wolontariusze będą zdobywać wiedzę i umiejętności ukierunkowane na wychowanie do wartości.

              Głównym kierunkiem działań opiekunów koła, podczas realizacji projektu, będzie wprowadzanie dzieci w świat wartości moralnych, które są fundamentem prawidłowego rozwoju każdego młodego człowieka. Istotne jest kształtowanie właściwych postaw społecznych, opartych na wartościach takich jak empatia, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość.

              Projekt jest zgodny z Podstawą Programową oraz bieżącymi kierunkami polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022.

              Czas trwania projektu: 10.09.2021 – 20.06.2022 r.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Żabinach
      • (+23) 696-76-11 509840510 Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych: Justyna Jabłonka Zastępca Inspektora Ochrony Danych: Justyna Cybulska, adres e-mail: iod@gminarybno.pl
      • Żabiny 26, 13-220 Rybno Poland
      • Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Podstawową im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Żabinach (adres: Żabiny 26, 13-220 Rybno) jako Administratora danych, w celu zrealizowania Twojej sprawy. Jeżeli chcesz skontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych, którym jest Pani Justyna Jabłonka lub z Zastępcą Inspektora Ochrony Danych, którym jest Pani Justyna Cybulska - napisz pod adres e-mail: iod@gminarybno.pl Twoje dane będziemy przechowywać do czasu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz, wygaśnięcia ewentualnych roszczeń z nią związanych lub momentu wygaśnięcia obowiązków przechowywania danych wynikających z przepisów prawa. Przysługuje Ci prawo dostępu do Twoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie – po spełnieniu określonych w RODO przesłanek. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeżeli tego nie zrobisz nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować, a tym samym załatwić Twojej sprawy.
    • Logowanie