• Pożegnanie

• 31.10.2023 pożegnaliśmy przechodząca do innej szkoły nauczycielkę religii – Panią Annę Truszczyńską. Na początku głos zabrała Pani dyrektor, która w imieniu własnym oraz wszystkich pracowników podziękowała za wieloletnie zaangażowanie w edukację i wychowanie, za olbrzymie serce, pracę i troskę. Pani dyrektor podkreśliła, że droga zawodowa Pani Ani naznaczona była prawdziwym zamiłowaniem do pracy oraz pasją. Złożyła podziękowanie za każdy dzień wspólnej pracy, za cierpliwość i wytrwałość w kształtowaniu dziecięcych charakterów. Za wyrozumiałość, doświadczenie i profesjonalizm.

Następnie uczniowie wierszem i piosenką wyrazili swoją wdzięczność za każde miłe słowo, życiową mądrość i otwarte serce. Życzyły Pani Ani dalszych sukcesów w nowej pracy oraz realizacji swoich pasji. Niech nowe znaczy lepsze, w myśl słów:

„Najpiękniejsze jest to co przed nami

co nam przyjdzie dopiero przeżyć

co się zjawi nowymi wiosnami…

by nam życie cudownie odświeżyć”.

• PASOWANIE NA UCZNIA

• 31 października 2023 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektor Szkoły – panią Magdalenę Czarnomską. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

• Dzień Przedszkolaka to niewątpliwie święto, na które dzieci czekają przez cały rok, a przypada corocznie w dniu 20 września. Tego dnia reprezentanci oddziału przedszkolnego udali się na IV Turniej Sprawnościowy Przedszkolaka w Krainie Pieczonego Ziemniaka, który został zorganizowany przez OSiR w Rybnie. Dzieci aktywnie uczestniczyły w konkursach i zabawach ruchowych, posługiwały się ruchem i gestem, chętnie podejmowały sportową rywalizację i współpracę w grupie. Ćwiczenia ruchowe, zabawa, tańce to tylko niektóre z atrakcji jakich doświadczyli najmłodsi wychowankowie naszej placówki. Udział w imprezie dostarczył im kolejnych okazji do bezpośredniego zaprezentowania swoich możliwości, do przeżywania wesołej i beztroskiej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Dzieci bawiły się świetnie, a po zakończeniu wszystkich konkurencji czekały na nach pamiątkowe medale oraz poczęstunek. Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy czas na długo pozostanie w pamięci naszych Drogich Przedszkolaków.

• WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

• 21 września 2023r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniwskiego. Kandydaci ubiegający się o funkcję w samorządzie mieli okazję przedstawić swój program wyborczy podczas krótkiego apelu, który odbył się w dzień poprzedzający wybory . Nie zabrakło chwytliwych postulatów: „więcej wycieczek”, „dzień bez jedynki” czy „większa ilość dyskotek”. Każdy z uczniów naszej szkoły mógł oddać głos na swojego kandydata. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała komisja wyborcza w składzie: Weronika Nazar, Eliza Lewicka, Zofia Gontarz, Tomasz Rozentalski, Bartosz Zdunek, Nikola Szczypińska, Wiktor Sokołowski oraz Julia Banaszek. Głosami szkolnych wyborców Przewodniczącą Szkoły została Maria Licznerska, a opiekunem Samorządu Uczniowskiego pani Wioletta Siemianowska. Osoby, które również weszły w skład Rady Samorządu Uczniowskiego to: Jakub Szostek, Julia Kwiatkowska oraz Hanna Potorska. Gratulujemy!

• DZIEN EDUKACJI NARODOWEJ

• Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy o wszystkich pracownikach szkoły.

I  właśnie z tej okazji 13 października 2023 r. obchodziliśmy szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie wszystkich klas pod kierunkiem p. J. Gawlik, P.A. Krajewskiej i p. W. Siemianowskiej piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi i administracji. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków składając życzenia, oraz przepiękne upominki.

Podczas uroczystości, Pani Dyrektor – Magdalena Czarnomska, uroczyście wręczyła pracownikom szkoły przyznane nagrody Dyrektora oraz Wójta, życząc jednocześnie  satysfakcji i radości z wykonywanej pracy, a także dalszych sukcesów w zawodzie nauczyciela.

Wszystkim pracownikom szkoły życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!