• Wybory Samorządu Uczniowskiego

• 10 września 2021 r. przeprowadzone zostały w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie szkoły.

Zgodnie z Regulaminem w skład Rady Samorządu Uczniowskiego weszło czterech uczniów o największej liczbie głosów:

Zuzanna Nadolska – PRZEWODNICZĄCA SU

Maria Licznerska – ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEJ

Piotr Potorski – SEKRETARZ

Aleksandra Rozwadowska – SKARBNIK

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!

• Wycieczka do kina

• 22.09.2021 roku wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu w ramach wspólnej integracji wybrali się do kina w Olsztynie na film animowany pt.: "Luca". Jest to bardzo wzruszająca opowieść o budowaniu nowych relacji, pokonywaniu strachu przed byciem niezaakceptowanym. Luca tytułowy bohater oraz jego przyjaciel Albert wspólnie przeżywają niezapomniany letni czas, który upływa im na niekończących się przejażdżkach na skuterze i delektowaniu się lodami. Jednak ich beztroską zabawę może w każdej chwili zepsuć ujawnienie głęboko skrywanego sekretu. Obaj są potworami morskimi z innego świata znajdującego się tuż pod powierzchnią wody.

• II Gminne Kopernikańskie Drużynowe Biegi Przełajowe

• 23 września uczniowie naszej szkoły po raz drugi uczestniczyli w Gminnych Kopernikańskich Drużynowych Biegach Przełajowych, które odbyły się w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Koszelewach. Wszyscy zawodnicy świetnie się bawili rozwiązując różne łamigłówki oraz biorąc udział w konkurencjach zarówno sprawnościowych jak i teoretycznych, w których mogli sprawdzić swoją wiedzę o Mikołaju Koperniku. Reprezentantami naszej szkoły byli: Anita Wyźlic, Filip Dolatkowski, Jakub Szostek, Zofia Gontarz, Sara Kruszyńska, Oskar Plewa, Weronika Cieślińska. Końcowym etapem sportowych zmagań był bieg, którego dystans dostosowany był do grup wiekowych uczniów. Jakub Szostek – uczeń kl. III zajął w nim II miejsce. W całych zawodach drużyna naszej szkoły uzyskała III miejsce.

Gratulujemy osiągniętych wyników!

• "Wyłącz smartfona, włącz myślenie"

• 22 września młodsi uczniowie naszej szkoły wspólnie z Lokalnym Centrum Aktywności Społecznej w Żabinach pomalowali na chodnikach przed przejściami dla pieszych napis „WYŁĄCZ SMARTFONA WŁĄCZ MYŚLENIE ŻYJ!. Pomysł zainicjowała grupa młodzieży "W rękach młodych".

Napisy te mają na celu zwrócenie przechodniom uwagi na to, że należy rozejrzeć się wokół, zamiast wpatrywać się w smartfon. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zaczyna się od nas samych!

• Sprzątanie Świata 2021

• 17 września 2021r.nasza szkoła wzięła udział w akcji "Sprzątanie świata- Polska. Tegoroczne działania odbyły się pod hasłem: "Myślę, więc nie śmiecę". Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, uczniowie chętnie i z radością zbierali śmieci w rowach przy głównej ulicy i na ścieżce rowerowej. Odpadów nie było bardzo dużo, co może świadczyć o tym, że coraz lepiej dbamy o nasze lokalne środowisko.

• Konkurs ,,Mój lapbook” na stulecie plebiscytu na Warmii i Mazurach

• Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie historyczno- plastycznym ,,Mój lapbook’’, organizowanym przez Szkołę Podstawową im. ks.Jana Twardowskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Dzieci Twardowskiego oraz Warmińsko- Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie – Olsztyńskim Centrum Edukacji Ekologicznej. Tematem lapbooków była setna rocznica plebiscytu na Warmii, Mazurach i Powiślu. Konkurs odbył się w listopadzie 2020 r. Naszą szkołę reprezentowali: Roksana Grosz, Dominika Kruszewska, Karolina Mądzelewska, Maja Osmańska. Dziewczęta przygotowały lapbooki pod kierunkiem nauczycielki historii- Ewy Kopańskiej. Odnieśliśmy duży sukces, gdyż aż 3 prace zostały nagrodzone: Roksana Grosz zajęła II miejsce, Dominika Kruszewska – III miejsce, Karolina Mądzelewska- otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy. Poniżej prace naszych uczniów.

Lapbook Dominiki Kruszewskiej

• Konkurs historyczny "Trudne początki odrodzonej Polski".

• 10 listopada 2020 r. uczniowie naszej szkoły- Błażej Rozentalski i Zuzanna Sokołowska- uczestniczyli w Gminnym konkursie wiedzy historycznej pod nazwą: "Trudne początki odrodzonej Polski".  Pytania obejmowały zagadnienia z historii Polski od początków państwowości, ze szczególnym uwzględnieniem okresu I wojny światowej, odzyskania niepodległości, plebiscytu na Warmii, Mazurach i Powiślu oraz pierwszych lat II Rzeczypospolitej. Rywalizacja między uczniami ze szkół Gminy Rybno odbyła się online. Nasi uczniowie otrzymali wyróżnienia za udział w tej rywalizacji. Gratulujemy!