• O szkole

• Co nas wyróżnia?

• Nasze motto: „Uczymy się nie dla szkoły lecz dla życia”
            L. Seneka

Nasza szkoła jest małą, liczącą 125 uczniów (łącznie z oddziałem przedszkolnym) szkołą wiejską. Uczęszczają do niej dzieci mieszkające w Żabinach, Tuczkach, Prusach, Gralewie Stacji i Rapatach. Ok 20% naszych uczniów dojeżdża do szkoły.

Naszą szkołę wyróżnia przyjazna atmosfera, dobra współpraca nauczycieli w zainteresowanie sprawami ucznia, dążenie do poprawy efektów w zakresie nauczania i postaw wychowawczych uczniów.

Uczniowie, począwszy od oddziału przedszkolnego uczą się języka angielskiego, klasy I-VIII objęte są edukacja informatyczną.

Naszą mocną stroną jest działalność sportowa  i artystyczna – uczniowie uwielbiają piłkę nożną, tenis, gry zespołowe, chętnie przygotowują przedstawienia, koncerty, montaże słowno – muzyczne. Pragniemy chętnie rozwijać różnorodne zainteresowania i umiejętności uczniów poprzez społecznie prowadzenie przez nauczycieli wielu kół zainteresowań.

Szkoła wypracowała swoje tradycje m.in.:

Choinka noworoczna – impreza dla środowiska lokalnego

Organizowanie Dnia Babci i Dziadka, Dnia Matki, Dnia Dziecka i Sportu Szkolnego

Dzień Papieski

Pierwszy dzień wiosny – dzień samorządności uczniowskiej

Zakończenie I etapu edukacji przez klasę III

Pożegnanie absolwentów

Nadanie tytułu Najbardziej Kulturalnego Ucznia Klasy i Szkoły.

Nadanie tytułu Sportowca Roku.