• @Labolatoria przyszłości

• Labolatoria przyszłości

•

W ramach Rządowego Projektu Laboratoria Przyszłości realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, nasza szkoła otrzymała 30000.00 zł. wsparcia finansowego.

Za przyznane środki zakupiono: drukarka 3 D, urządzenie wielofunkcyjne, zestaw filamentów, zestaw nagłośnieniowy – dwie kolumny JB, stację lutowniczą, aparat fotograficzny z akcesoriami.

WRZESIEŃ 2022

W ramach przygotowania kadry pedagogicznej do korzystania z zakupionych pomocy, zostały przeprowadzone szkolenia z obsługi drukarki 3D.

Sprzęt nagłaśniający zakupiony w ramach programu jest niezbędny przy organizacji wszelkich imprez i uroczystości odbywających się na terenie placówki. Z nowym sprzętem z pewnością każde wydarzenie będzie bardzo udane!

PAŹDZIERNIK 2022

Podczas zajęć fizyki w klasie ósmej wykorzystano stacje lutowniczą zakupioną w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Stacja lutownicza wykorzystana była do projektu edukacyjnego pt.,,Prąd z ziemniaka ".Zajęcia podobały się uczniom, wszyscy byli bardzo aktywni i zainteresowani kolejnymi etapami projektu

LISTOPAD 2022

W listopadzie nauczyciele z naszej szkoły uczestniczyli w dwudniowym szkoleniu z drukarki 3D, podczas którego pokazano wiele możliwości wykorzystania technologii druku 3D i projektowania w pracy z uczniami podczas zajęć edukacyjnych.  Dzięki sprzętowi otrzymanemu w ramach programu Laboratoria Przyszłości osoby biorący udział w szkoleni stworzyli pierwsze wydruki.

GRUDZIEŃ 2022

Wykorzystanie drukarki 3D podczas zajęć lekcyjnych, a w szczególności matematyczno-przyrodniczych pozwala na uatrakcyjnienie zajęć poprzez kreatywne podejście do nauki. Zastosowanie drukarki 3D wraz z wszystkimi jej możliwościami efektywniej przygotuje uczniów do kariery w inżynierii, projektowania oprogramowania 3D oraz udoskonali inteligencję przestrzenną, kompetencje cyfrowe oraz innowacyjne myślenie. Otwarta /przeszklona/ konstrukcja tego modelu drukarki pozwoli uczniom z bliska zobaczyć proces drukowania. Pierwsze doświadczenia z drukarką 3D już za nami.

Zaczynamy od małych projektów, ale już za niedługo kto wie ....

STYCZEŃ 2023

13 lutego 2023 r. nasze dzieci uczestniczyły w pokazie użycia robotów edukacyjnych  oraz klocków lego zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Pani Joanna Wiśniewska, nauczycielka SP w Hartowcu wskazała wiele zalet użycia Photonów podczas zajęć lekcyjnych. Dzieci z zainteresowaniem pracowały podczas spotkania.

LUTY 2023

Edukacyjne naklejki na schodach

W naszej szkole pojawił się niecodzienny element dekoracyjny wykonany przy pomocy urządzenia wielofunkcyjnego zakupionego w ramach programu „Laboratoria przyszłości” oraz dzięki pomysłowości pani Jolanty Rozwadowskiej oraz pana Mirosława Szczepańskiego.

Naklejki mają na celu zmienić wizerunek naszej szkoły na bardziej przyjazny, wspomóc uczniów w utrwalaniu wiedzy oraz zmotywować do kreatywnego myślenia.